2015-10-11

Zima idzie…

Zima… ehhh… Taka piękna pora roku, a tyle pracy, żeby się do niej przygotować i w najmniej oczekiwanym momencie nie zdziwić, że jedzenia dla zwierzaków brakuje, że „nagle” (bo zawsze jest jakieś „nagle”, albo „niespodziewanie”) rozsypuje się jakaś woliera, zagroda lub inne sklecone wcześniej (jak się da najlepiej i z czego się tylko da) lokum.

osbosinskiTak więc dzięki uprzejmości i cierpliwości firmy Osiński i Syn – dostaliśmy płyty (na długo oczekiwaną i ogromnie potrzebną) kwarantannę. Spłacić je możemy do końca roku, więc tyle pociechy, a nowe zwierzaki nie będą już musiały czekać na wyniki badań w prowizorycznych warunkach.

Z prac konstrukcyjnych, które nas nie ominą przed zimą musimy (jak najszybciej) postawić „koziarnie”, żeby nasze fantastyczne „ruchome lodówki z mlekiem dla saren” nie zachorowały w mrozach i zawiejach nadchodzącego okresu. I oczywiście, żeby na początku przyszłego roku miały gdzie na świat przyjść małe kózki 🙂

Czeka jeszcze ostatnia woliera, bo w deszczu i śniegu słabo się wkrętarką i piłą operuje, a ciągle „ciułamy” na łaty bez których nie ma z czego owej woliery dokończyć.

Ale oprócz „zmartwień codziennych” spotykają nas także miłe zaskoczenia.

ziemniakOkazuje się, że nasza wieś kochana zaczyna się utożsamiać z ośrodkiem (a przynajmniej taką mamy nadzieję) i tak oto dostaliśmy – całkiem za darmo – „bigbag” siana, a potem worek marchewek i ziemniaki dla zwierzaków.

 

Szczerze i z wdzięcznością – DZIĘKUJEMY.

marchew

~Marcin Marzec

Nasza fundacja jest organizacją wspierającą dzikie zwierzęta, utrzymujemy się z prowadzonych przez nas zajęć, warsztatów, oraz datków przekazywanych przez ludzi dobrej woli. Każdego dnia ratujemy pokrzywdzone zwierzęta, otaczając je odpowiednią opieką i leczeniem. Twoja pomoc jest dla nas bardzo ważna, to dzięki niej możemy sprawnie funkcjonować, dlatego nie bądź obojętny i pomóż nam pomagać.

Partnerzy fundacji

Dodaj komentarz

Aktualności

Ilość naszych "pacjentów" już przekroczyła kilka setek co wymusza na nas ciągły rozwój. Z własnej pracy coraz...
     Są takie dni kiedy lista osób, którym winniśmy podziękowania się wydłuża. W ośrodku fizycznie pracujemy...
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam pomóc - od tego roku możesz to...
  • Polub nas

  • Ty też możesz pomóc

    Podobają Ci się efekty naszej pracy?
    Chciałbyś mieć swój wkład w realizacji prowadzonych przez nas projektów?
    Razem możemy znacznie więcej!!!

    Sprawdź jak możesz pomóc