Sowie wzgórza

Akcja wieszania budek lęgowych dla puszczyków (i nie tylko).

 1. Dla zwierząt – powiększenie i urozmaicenie miejsc lęgowych powinno skutkować ustabilizowaniem zmniejszającej się populacji.
 2. Dla ludzi – przy okazji połączyliśmy wywieszanie budek z zajęciami dla dzieci i młodzieży. Sporadycznie dla dorosłych. Najlepiej wiedzę przyswaja się w praktyce. Tak, więc nie zmarnowaliśmy okazji na wykorzystanie walorów edukacyjnych akcji.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Przygotowania i badania terenowe na obszarze całych Wzgórz Strzelińsko Niemczańskich zaczęły się już w 2010 roku. Ukoronowaniem tej części akcji było spotkanie w Nadleśnictwie Henryków. Część praktyczna – (czyli rozwieszanie budek) zaczęło się 8 lutego od zbudowania budki dla płomykówek w magazynie zbożowym koła łowieckiego „Ponowa” Niemcza. Później rozwiesiliśmy w lesie 200 budek dla puszczyków – począwszy od strony północnej Wzgórz.

Dlaczego to robimy?

~Trochę z dziwactwa, trochę z potrzeby „estetyki ekologicznej”, ze „snobizmu” nie mam pojęcia, jakimi pobudkami osobistymi się kierujemy. Jedno jest pewne – wspólnym nakładem sił i środków jesteśmy w stanie ożywić piękny teren i ułatwić życie przewspaniałym stworzeniom – chyba, dlatego.

Aktualności

Ilość naszych "pacjentów" już przekroczyła kilka setek co wymusza na nas ciągły rozwój. Z własnej pracy coraz...
     Są takie dni kiedy lista osób, którym winniśmy podziękowania się wydłuża. W ośrodku fizycznie pracujemy...
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam pomóc - od tego roku możesz to...
 • Polub nas

 • Ty też możesz pomóc

  Podobają Ci się efekty naszej pracy?
  Chciałbyś mieć swój wkład w realizacji prowadzonych przez nas projektów?
  Razem możemy znacznie więcej!!!

  Sprawdź jak możesz pomóc