2015-11-26

My się zimy nie boimy

Coraz krótsze dni i jakoś tak w nogi chłodniej (sandały czas odłożyć do wiosny) to bezapelacyjnie oznacza, że już wszelkie przygotowania do zimy powinny być uczynione. Ale czy aby… ?

Kwarantanna w końcu powstała i prezentuje się lepiej niż tego oczekiwaliśmy, ale i pracy wymagała znacznie więcej niż można było przypuszczać. Nic to – grunt, że już jest i „pełni służbę” (oj bardzo była potrzebna).

 

DSC_2582DSC_2763Z powodu braku „sklepowych” materiałów zmuszeni byliśmy zacząć myśleć twórczo i … chyba nam się udało. Kozy mają gdzie schować się przed wiatrem i chłodem,a do tego udało się spreparować całkiem zgrabną „kozią stołówkę”.

 

I jeszcze w kilku zdaniach:

DSC_2780Do kompletu – z niemałym trudem – mamy zapas siana na najbliższy czas. Wkład w ową stertę ma również nas sąsiad Sylwek z rodziną – DZIĘKUJEMY !!!

Przybyła nam jeszcze jedna „duszyczka mało dzika” do rodzinnego stada – Angus vel. Adaś. „Prezent” z Opactwa w Henrykowie (niebawem przedstawimy).

 

Niestety w tej beczce miodu ciągle czuć dziegciem – ostatnia z wolier wewnętrznych ciągle czeka na materiały. Na coś w końcu musiało zabraknąć czasu i … pieniędzy.

~Marcin Marzec

Nasza fundacja jest organizacją wspierającą dzikie zwierzęta, utrzymujemy się z prowadzonych przez nas zajęć, warsztatów, oraz datków przekazywanych przez ludzi dobrej woli. Każdego dnia ratujemy pokrzywdzone zwierzęta, otaczając je odpowiednią opieką i leczeniem. Twoja pomoc jest dla nas bardzo ważna, to dzięki niej możemy sprawnie funkcjonować, dlatego nie bądź obojętny i pomóż nam pomagać.

Partnerzy fundacji

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Aktualności

Ilość naszych "pacjentów" już przekroczyła kilka setek co wymusza na nas ciągły rozwój. Z własnej pracy coraz...
     Są takie dni kiedy lista osób, którym winniśmy podziękowania się wydłuża. W ośrodku fizycznie pracujemy...
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam pomóc - od tego roku możesz to...
  • Polub nas

  • Ty też możesz pomóc

    Podobają Ci się efekty naszej pracy?
    Chciałbyś mieć swój wkład w realizacji prowadzonych przez nas projektów?
    Razem możemy znacznie więcej!!!

    Sprawdź jak możesz pomóc