2015-08-08

Historia z happy end-em

Wymiana elewacji w budynku to czasami wyzwanie nie tylko z zakresu sztuki budowlanej, ale i sprawdzian z „człowieczeństwa”.

W tym wypadku niestety – ktoś oblał owo kolokwium.

Tej wiosny przywieziono nam w małym kartoniku cztery puchate kulki z informacją o znalezieniu ich przy świeżo tynkowanym budynku. Ręce nam opadły,… ale cóż – jak mawiał klasyk – „jak masz miękkie serce to musisz mieć twarde siedzenie”.

Początki były (delikatnie ujmując) ciężkie. Do łapania owadów zatrudniona była cała rodzina (z najmłodszymi włącznie) i wszyscy „znajomi i przyjaciele królika”. Hasło w słuchawce telefonicznej – „masz muchy?” – przestało dziwić i śmieszyć.

Po półtora tygodnia pogoda się załamała (zaczęło lać). Zmuszeni byliśmy przejść na dietę ze sklepu zoologicznego (mączniaki, drewnojady, świerszcze i co tam jeszcze mieli). Braliśmy wszystko jak leci i co było dostępne. Apetyty wciąż rosły, ale się udało…

Jak zwykle kiedy ptak uczy się latać i po pierwszym „użyciu” skrzydeł zaczyna cieszyć się nową umiejętnością, tak i w tym przypadku młode oknówki (bo o nich właśnie ta historia) w przeciągu dwóch kolejnych tygodni latały dookoła domu. Czasem wracały „na obiad lub kolację”, a z czasem obserwowaliśmy je już tylko w przelocie.

W tym miejscu podzielę się z tobą czytelniku pewną refleksją, która nurtuje nas od dłuższego czasu.

radagastPrzy każdym stworzeniu z którymkolwiek zetknął nas los zostawiamy „kawałek serducha”. Tych małych i dużych istnień, którym udało się pomóc i niestety tych, które odeszły pomimo ogromnej walki o ich życie było już naprawdę sporo. Na jak długo normalnemu człowiekowi (bo za normalnych się jeszcze uważamy) starczy cierpliwości, aby nie oszaleć i nie zacząć przypominać „Radagasta”???

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

~Marcin Marzec

Nasza fundacja jest organizacją wspierającą dzikie zwierzęta, utrzymujemy się z prowadzonych przez nas zajęć, warsztatów, oraz datków przekazywanych przez ludzi dobrej woli. Każdego dnia ratujemy pokrzywdzone zwierzęta, otaczając je odpowiednią opieką i leczeniem. Twoja pomoc jest dla nas bardzo ważna, to dzięki niej możemy sprawnie funkcjonować, dlatego nie bądź obojętny i pomóż nam pomagać.

Tagi: # # # #

Partnerzy fundacji

Dodaj komentarz

Aktualności

Ilość naszych "pacjentów" już przekroczyła kilka setek co wymusza na nas ciągły rozwój. Z własnej pracy coraz...
     Są takie dni kiedy lista osób, którym winniśmy podziękowania się wydłuża. W ośrodku fizycznie pracujemy...
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam pomóc - od tego roku możesz to...
  • Polub nas

  • Ty też możesz pomóc

    Podobają Ci się efekty naszej pracy?
    Chciałbyś mieć swój wkład w realizacji prowadzonych przez nas projektów?
    Razem możemy znacznie więcej!!!

    Sprawdź jak możesz pomóc